Sigarayı Bırakmak Artık Daha Kolay

Rezonans terapileri,  70’li yıllarda Almanya’da bulunmuş ve dünya çapında birçok ülkede başarı ile uygulanmıştır. Kronik hastalıklar başta olmak üzere Romatizmal hastalıklar, Alerjiler, ürtiker, sedef gibi cilt hastalıkları, kimyasal ve ağır metal toksisitesi gibi birçok hastalıkla beraber  gıda intoleransı ve ilaç ve alkol bağımlılığı gibi durumlarda oldukça etkili bir yöntemdir.

Kronik hastalıkların tedavisi sırasında , Polonya’da biorezonans üzerine çalışan bir doktor, biorezonans terapisinin temel alerji prensibini, sigara ile çalışılsa nasıl olur? merakı ile sigara bağımlılığı üzerinde uyguladı. Tedavilerin sonucunda hastaların 1-2 seans sonrasında bile sigarayı bırakma oranının % 70’in üzerinde başarılı olması üzerine sigara bırakma ile ilgili tedavi protokolleri oluşturuldu.

Sigara Bırakma Tedavi Seçenekleri

Sigarayı bırakmak için birçok tedavi ve tedavi seçeneği mevcuttur. Bu yöntemlerin amacı sigara içen kişinin bağımlılığını azaltmak ve sigarayı bırakma döneminde yaşadığı zorlukları mümkün olduğunca azaltmaktır.

Sigara bağımlılığından kurtulmak için için bir çok kendi iradesi ile bunu başarmaya çalışırken  tiryakilerin çoğu bunu kendi başına yaptığında başarılı olamaz ve bir desteğe ihtiyaç duyar..

Tedavi seçenekleri şunları içerir:

-Nikotin bantları gibi nikotini yerine koyma tedavisi

-İnsanların sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak için tasarlanan bazı  antidepresanlar

-Davranışsal terapiler

-Rezonans Terapileri

Biorezonans nasıl çalışır?

Rezonans terapisinde amaç vücuttaki bağımlılık yapan nikotinin ve sigarada bulunan diğer kimyasalların frekansının ters çevrilerek vücuda geri verilmesidir. Böylece bedenimiz üzerinde bulunan sigaraya ait olan elektromanyetik freakansın silinmesi sağlanır. Sonuç olarak, vücudun detoks sistemi, böbreklerden ve deriden nikotin ve ilişkili sigara toksinlerini yok etmek için uyarılır. Dünya çapında binlerce kişi biorezonans terapisini kullanarak sigarayı bırakmıştır. Bu yöntemin hiçbir yan etkisi yoktur. 

Rezonans Tedavisi ile Ne yapıyoruz?

Size terapiye almadan önce her zaman içtiğiniz sigaradan bir tane içiriyoruz. Bu sigaranın külleri ve izmaritini  cam bir tüp içerisine alıp cihaz üzerinde ilgili bölmeye koyuyoruz ve sizi iletken  elektrotlar yardımı ile cihaza temas etmenizi sağlıyoruz.  45-50 dakika süren terapi sırasında ağrı, titreşim, ısı gibi rahatsız edici herhangi birşey hissetmeden rahat bir koltukta oturuyor ve bazen uyuyorsunuz. Terapi bittiği anda detoks başlıyor ve sigara bırakma süreci başlamış oluyor.  Tedaviye alınan sigara bağımlıların çoğunda tek seans yeterli olmakla birlikte, bazen destek seanslara ihtiyacınız olabiliyor. Destek seansa ihtiyacınız olması durumunda ikinci seans uygulanıyor. Bu yapmış olduğumuz işlem sigara bırakmanıza yardımcı bir destek terapi olarak algılanmalıdır.